Главная » Статьи » Мои статьи

Заповнення ЄСВ у 2017 році (неповна ставка)

Источник материала

Якщо база нарахування ЄСВ менша за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом, сума ЄСВ розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати і ставки ЄСВ. Тобто, при нарахуванні у 2017 році фактичної зарплатні у розмірі 1600 грн сума ЄСВ буде складати: 3200 * 0,22 = 704 грн.
Проте, відображення такого нарахування у таблиці 6 звіту з ЄСВ має свої нюанси. Нижче описано кілька типових ситуацій із прикладами заповнення.


У загальному випадку, якщо за звітний місяць сума нарахованого доходу менша від мінімальної заробітної плати, слід здійснювати донарахування до мінімальної заробітної плати. В одному рядку показуємо заробітну плату (дохід), отриманий в даному місяці, а в другому рядку показуємо донарахування до мінімальної заробітної плати:

вставте опис до зображення

Але існують виключення. У деяких випадках ставка ЄСВ застосовується до зазначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Розглянемо декілька прикладів.


Договір ЦПХ. Якщо винагорода за договором ЦПХ нарахована працівнику за основним місцем роботи, то її розмір потрібно додати до інших доходів працівника, що отримані у даному періоді (зарплата, відпускні чи лікарняні). Якщо загальна сума отриманого доходу є меншою за мінімальну заробітну плату, слід здійснити донарахування ЄСВ до мінімального розміру заробітної плати:

вставте опис до зображення

Але якщо винагорода за договором ЦПХ нараховується фізособі не за основним місцем роботи, то ЄСВ нараховується на фактичний розмір винагороди за договором ЦПХ:

вставте опис до зображення


Працівник-сумісник. ЄСВ на доходи працівника, що працює не за основним місцем роботи, нараховується на визначену базу нарахування незалежно від її розміру, тобто на фактичний розмір доходу:

вставте опис до зображення

Також слід враховувати ситуацію, коли працівника було прийнято або звільнено протягом місяця - тоді ЄСВ також нараховується на фактично нараховану в поточному місяці заробітну плату незалежно від її розміру:

вставте опис до зображення


Відпустка без збереження заробітної плати. Якщо працівник протягом кількох днів був у відпустці без збереження з/п, та якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати і ставки ЄСВ:

вставте опис до зображення

Але якщо працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, то ЄСВ не нараховується взагалі, оскільки немає бази нарахування ЄСВ.


Неповний робочий день. Роботодавець має розраховувати суму ЄСВ, як добуток розміру мінімальної заробітної плати і ставки ЄСВ, незалежно від кількості відпрацьованих годин у день:

вставте опис до зображення


Працівник-інвалід. Для фізичної особи підприємця, який має у своєму штаті працівника-інваліда, треба застосовувати повну ставку ЄСВ (22%) без пільги, у такому випадку ЄСВ нараховується на розмір мінімальної зарплати:

вставте опис до зображення

Для підприємства (організації), де застосовуються пільгові ставки податку 8,41%, 5,3% та 5,5% - якщо розмір нарахованої плати працівнику-інваліду не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування ЄСВ здійснюється на розмір фактично нарахованої заробітної плати:

 

вставте опис до зображення

Категория: Мои статьи | Добавил: Shadow (21.02.2017)
Просмотров: 611 | Теги: ЕСВ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: